Gotowa pomidorowa Marwit - tak czy nie?

Wpadam do sklepu głodna. Dzień w pracy przedłużył się znacząco. Na tyle znacząco, że zamiast obiadu będzie kolacja. Co kupić? Ssący żołądek jest najgorszym doradcą. Na szczęście świadomość tego faktu pozwala mi zaplanować trasę w sklepie. Będzie krótka - zacznie i skończy w dziale warzywnym. "No bez przesady" - pomyślicie. A jednak warzywami można się najeść. Szczególnie, gdy jest to 500 ml gęstej zupy.

O zupach wyprodukowanych przez Marwit słyszałam już wcześniej. Nie jestem fanką gotowców, ponieważ nie wiem, jak wyglądały produkty przed obróbką. Zazwyczaj wyobrażam sobie spleśniałe "coś" - pomidor, ser, cokolwiek, dorzucone do reszty składników. Zboczenie? Oczywiście! Po praktykach w zakładach spożywczych, gdzie przerabia się wszelkie odpady i brudy, trudno wybić sobie z głowy pewne obrazy. Wróćmy jednak do sklepu. Wieczór, głód i ochota na pomidorową od kilku dni wygrywa. Tak oto zakupuję:


Zupa krem z pomidorów z bazylią - na pierwszy ogień idą składniki. Pierwsze miejsce - pulpa pomidorowa (46%), drugie marchew (25%), a kolejne cebula (12%). Po trzech pierwszych składnikach rozpoznasz produkt - jeżeli znasz je wszystkie i nie wywołują w Tobie strachu, to masz dużą szansę dogodzić swemu organizmowi. Przyprawy - bazylia i czosnek. Nie obyło się jednak bez dodatku soli i na samym końcu listy - cukru. A jakże!

Wartość odżywcza jest jednak całkiem przyzwoita. Producent uwodzicielsko umieścił na froncie opakowania 38 kcal, jednak dotyczy to 100 ml zupy. Zjedzenie całego pojemnika to 190 kcal, więc nie dajcie się zwieść! To wciąż niewiele, ale warto doliczyć tę energię do dziennej puli.Plusem jest banalne przygotowanie kremu. Otwieramy wieczko, przelewamy zupę do garnka i podgrzewamy kilka minut. Jest też opcja dla fanów mikrofalówki - opakowanie nadaje się do użycia w tymże sprzęcie.

Jak oceniłabym smak? Nie był mocno wyrazisty, raczej łagodny, jednak zaspokoił mój apetyt na pomidory. Bazylia była słabo wyczuwalna, ale też nie oczekiwałam odnaleźć jej aromatu zbyt wiele. Generalnie byłam zadowolona z jakości kremu i śmiało mogłabym ją polecić jako szybkie danie.

W skali od 1 do 5 daję... 5. Enjoy!

Dorota

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz